Jeśli to czytasz, to ufam, że to nie przypadek…

To już czas by przestać sabotować swoje zdrowie i odchudzanie

 

Kołowrotek diet, błędne koło niezdrowych nawyków jedzeniowych,  emocjonalne podjadanie i uzależnienie od cukru to bolesne doświadczenia.

Czasami nawet poczucie winy i wstyd.

Mogą podkopać pewność siebie i okraść z radości życia.

Najgorzej jeśli już to robią.

Daj sobie pomóc!

Jeśli zdrowy styl życia i zdrowe ciało jest dla Ciebie ważne i w zasadzie wiesz co robić (tylko jakoś nie robisz)…

i w sumie często postanawiasz, że to już teraz, tym razem rozprawisz się ze swoimi nawykami (tylko jakoś tak zawsze wracasz do utartych schematów)…

i masz już dość poczucia winy, (może nawet wstydu) i tych wszystkich nerwów i emocji, które pojawiają zaraz po przełknięciu tego, co nie pasuje do Twojej wizji diety idealnej…

To jesteś w dobrym miejscu!

A ja wiem, że znalazłaś się tu nie przypadkiem.

Po prostu jesteś gotowa do prawdziwej zmiany!

Hej, jestem Iwona.

I jestem diet coachem.

Moje Klientki to bardzo różne kobiety. Jedne chcą schudnąć, inne zdrowo się odżywiać czy być aktywne i cieszyć się życiem.

Wspieram je w czasie pracy nad tym, co i w jaki sposób jedzą.

Pomagam oswoić przemianę powoli i na stałe – robię ewolucję, nie rewolucję!

W końcu takie zmiany nie są łatwe, dlatego wymagają czasu i zaangażowania. Nie rozpisuję diety. Zamiast tego uczę, jak wybierać potrawy i produkty, które służą danej osobie. Uczę słuchać siebie, jeść świadomie.

Dlatego chcę Ci dziś powiedzieć:

Musisz wiedzieć DLACZEGO tak naprawdę sabotujesz swoje rezultaty, zanim zaczniesz je skutecznie osiągać.

W końcu trzeba przestać obwiniać brak czasu, stresującą sytuację czy brak samokontroli i uświadomić sobie, że kolejne planowanie -zaczynam od następnego poniedziałku, jakimś magicznym sposobem tym razem nie zacznie działać.

Uwierz mi. Przychodzą do mnie kobiety, które marzą o szczupłej sylwetce, uczuciu lekkości czy poradzeniu sobie ze słodyczami.

Każda z moich klientek osiąga swój cel.

Nie z dnia na dzień, ale za to na stałe.

Opinia klientki:

Moja przygoda z coachingiem dietetycznym zaczęła się w najlepszym momencie mojego życia, kiedy to jednak mój organizm dawał mi bardzo poważne oznaki tego, że sposób w który go traktuję żywieniowo prowadzi do unicestwienia. Byłam przekonana, że nic i nikt nie jest w stanie mi pomóc zmienić swoje nawyki żywieniowe i osiągnąć lepsze samopoczucie i zdrowie. Po wizytach u dietetyków i naturoterapeutów, których sposób pracy – wtłaczanie w gotowy schemat narzucany każdemu pacjentowi, milion zakazów, restrykcji jedzenia produktów, bez których nie wyobrażałam sobie życia spowodował, że na początku mojego coachingu byłam dość sceptycznie nastawiona.
Najgorsze były pierwsze 3 tygodnie gdzie sporo moich nawyków musiało ulec diametralnej zmianie (chociażby nie jedzenie ciężkostrawnych i kalorycznych produktów w nocy ;)). W tym okresie chciałam zrezygnować, myślałam, że nie dam rady być systematyczna a pogląd, że zdrowe odżywianie zajmie mi masę czasu (cały dzień będę skupiona na tym co ile czasu i jaki posiłek zjeść, jak go przygotować, z czym i jak łączyć) zdominowało 100% moje myślenie na ten temat. Jednak po miesiącu stosowania się do zaleceń, które sama sobie ustaliłam pracując z Iwoną sprawiły, że zaczęłam zauważać wymierne korzyści (takie jak uregulowanie posiłków i ich jakości na rzecz zdrowszych produktów, zaprzestanie jedzenia codziennie fast foodów i żywności wysoko przetworzonej a także brak podjadania w nocy). Prowadzenie dziennika żywieniowego i opisywanie typów produktów, godzin i emocji towarzyszących jedzeniu uświadomiło mi z czym miałam problem oraz dało mi jasny obraz tego, jak mogę pracować nad przyczyną moich nawyków aby je wyeliminować.
Myślałam, że jestem beznadziejnym przypadkiem i nie będę potrafiła osiągnąć swoich celów, jakie ustaliłam na początku naszej współpracy (schudnąć, jeść regularnie i zdrowo). Obecnie odżywiam się w sposób bliski mojemu ideałowi (sporadycznie pozwalam sobie na mały grzeszek kulinarny), nie czuję się ociężała z powodu niewłaściwego odżywiania. Chudnę. Pojawiło się także uczucie lekkości, które wcześniej nie towarzyszyło mi zbyt często. Jestem bardzo bliska swojego celu. Pełen profesjonalizm oraz rzetelna wiedza dietetyczna Iwony sprawiły, że bardzo zaangażowałam się w cały proces z przekonaniem, że mogę jej zaufać i że wie, co robi 🙂 Ania G.

Wyobraź sobie, że w końcu możesz sobie zaufać przy jedzeniu…
Że nie potrzebujesz restrykcji, wymigiwania się z uroczystości rodzinnych i nie musisz być głodna by być zdrowa i stracić te parę kilogramów…
Że możesz spokojnie przeżyć bez słodkiego po obiedzie ani do kawy…
ba! Nawet o tym nie myślisz!
A zdrowe jedzenie przychodzi Ci naturalnie i z łatwością…
I w końcu ubierasz się i wyglądasz tak, jak lubisz!
Mogę Ci w tym pomóc

Najczęściej zadawane pytania:

Czy diet coaching jest dla mnie?
Jeśli oczekujesz cudownego ozdrowienia, z którym zrzucisz 10kg w 2 tygodnie (a potem przytyjesz 15 w następne dwa) to coaching nie jest dla Ciebie.
Pracuję z ludźmi, którzy chcą w końcu osiągnąć kontrolę nad tym jak się czują i zachowują przy jedzeniu. Praca ze mną dostarcza trwałych i prawdziwych rezultatów.
Jeśli jesteś na taką zmianę gotowa i rozumiesz, że wymaga ona czasu i zaangażowania to tak, coaching jest dla Ciebie.
Oswoimy zmianę powoli i bez rewolucji, tylko taki sposób gwarantuje trwałe rezultaty. To nie jest zmiana na chwilę jak dieta. To zmiana po to, aby już nie trzeba było diety.
To zmiana, która ma kilka efektów ubocznych:

  • Pozwala poznać swoje potrzeby żywieniowe
  • Pozwala poznać potrzeby swojego ciała
  • Pomaga opracować zgodny ze stylem życia sposób odżywiania
  • Pomaga odzyskać kontrolę nad emocjami i jedzeniem
  • Daje poczucie sprawczości
  • Pomaga podnieść poczucie własnej wartości
  • Daje wiedzę o świadomym odżywianiu
  • Poprawia jakość życia – nie tylko na płaszczyźnie żywieniowej
Jak to działa?
Coaching dietetyczny to wspieranie drugiej osoby w procesie zmiany sposobu odżywiania i stylu życia poprzez cykl rozmów, prowadzonych w profesjonalny sposób, w czasie którego klient rozwija swoją wiedzę, umiejętności i postawy w zakresie nowego, zdrowego sposobu odżywiania i stylu życia.

W diet coachingu liczenie kalorii i ściśle określone jadłospisy nie są najważniejsze. Istotą Diet Coachingu jest wzbudzenie motywacji do zmiany sposobu odżywiania, zachowania i postępowania oraz ugruntowanie tych umiejętności. Dzięki Diet Coachingowi nauczysz się ponownie słuchać swojego ciała, zrozumiesz siebie, co daje możliwość świadomych wyborów, zgodnych z Twoimi potrzebami.

Czego nie dostanę podczas prywatnego coachingu?
Kolejnej ścisłej diety, nakazów i zakazów. Podczas pracy naszym celem jest wypracowanie stałej zmiany i mechanizmów skutecznego radzenia sobie z pokusami i emocjami, tak by stały się w końcu nawykiem. Koniec prokrastynacji i sabotowania swoich starań. Pomagam osiągać rezultaty na stałe.

Opinia klientki:

Upragniona ciąża, upragnione dziecko i brzuch, który przez miesiące nic się nie zmniejszył. Byłam zmęczona nie przez nieprzespane noce, ale przez brak zmian w swoim ciele. To nie tak miało być. Przecież po porodzie tak, jak sprężynka miałam wrócić do kształtów sprzed ciąży. A tu nic. Zero. I tylko rosnące niezadowolenie ze swojego wyglądu.
Miałam dość takiego wyglądu, miałam dość użalania się nad sobą, miałam dość wyszukiwania usprawiedliwień i wymówek. Byłam gotowa na zmianę, byłam gotowa na wyzwanie rzucone samej sobie. To był czas na diet coaching.
Muszę przyznać, że nie było łatwo. Nie było łatwo, bo rozwiązań trzeba było szukać w sobie. Bo nie można było narzekać, że „ta paniusia tak mi kazała”. Bo rozwiązania były moje, dopasowane do mojego trybu życia, przez co nie mogły być łatwo odrzucone a już na pewno musiały być wypróbowane.
Dzięki temu, że były wypróbowane i dopasowane do mnie zadziałały! Nareszcie zaczęłam zrzucać kilogramy i stopniowo mieścić się w ciuchy sprzed ciąży. I co dla mnie najważniejsze BEZ DIETY! Hura! A każda bluzka, którą znowu mogłam założyć była ogromną motywacją .
Na dzień dzisiejszy ważę 4kg więcej niż przed ciążą, wciąż pracuję nad sobą, ale nie jestem tym zmęczona, nie boję się efektu jojo. Zrzuciłam już 6kg i wiem, że dojdę do celu.

Ania K.N.

Opinia klientki:

Śmiało mogę powiedzieć, że moje życie dzielę teraz na to sprzed i po spotkaniach z Iwoną i diet coachingiem. Oczywiście teraz jest znacznie lepiej 🙂

Mój problem zajadania stresu słodyczami istniał od kiedy pamiętam.

Na początku pracy Iwona wydobyła ze mnie przyczyny i mechanizmy takiego postępowania, z wielu zupełnie nie zdawałam sobie sprawy. Nastepnie naprowadziła mnie na gotowe rozwiązania. I nie były to rozwiązania wyssane z palca, nierealne czy trudne do wykonania, ale zwyczajne czynności, etapy działania, myśli, z których teraz korzystam w chcwilach słabości.

Bardzo cenne było dla mnie wsparcie, które Iwona mi dawała na każdym etapie pracy. Punktualność spotkań i możliwość pracy online były dla mnie dodatkowymi atutami.

Szczerze polecam!

Ania

Ciągle patrzysz na stronę i zastanawiasz się czy to dla Ciebie?

Nigdy się nie dowiesz jeśli nie spróbujesz.